ŞANLIURFA
ATLETİZM İL TEMSİLCİLİĞİ

Haberler

Mehmet İNANÇ'ta Milli Formayı giyecek
Şanlıurfa'dan Mehmet İnanç'ta Milliler kervanına katılarak Milli gurumuz oldu.Mehmet İnanç ile birlikte Medine Ökte Bursa’da gerçekleşecek olan Uluslararası Türkiye-Ukrayna-Belarus U18 Atletizm Yarışmalarında yıldızlar kategorisinde Şanlıurfa'yı  temsil edecekler.

Türkiye Atletizm Federasyonu’nun Belarus ve Ukrayna Atletizm Federasyonları ile birlikte geliştirdiği yakın işbirliği çerçevesinde yapılan Üçlü Atletizm Yarışmaları, 6-7 Mayıs’ta Bursa’da gerçekleşecek. Bursa’da yenilenen atletizm pistinde gerçekleşecek ve iki gün sürecek müsabakalarda üç ülkenin gelecekteki yıldız adayları boy gösterecek. Geçen yıl Ukrayna’da yapılan üçlü yarışmanın devamı niteliğindeki organizasyonda üç ülkenin yetenekli atletleri en iyilerini aşmak için ter dökecekler.
Türkiye U18 Milli Takımı da yaz aylarındaki zorlu şampiyonalar öncesinde bu yarışmada önemli bir sınav verecek olan Mehmet İnanç ve Medine Ökte'ye başarılar dilerim.Bu sporcuların yetişmesinde büyük emekleri olan Antrenörleri Narin ve Cuma Canbek'e teşekkür ederiz.

Turkcell Küçükler Festivali bölge seçmelerinde Şanlıurfa Takımlarından büyük başarı


Türkiye Atletizm Federasyonu ana sponsoru Turkcell’in desteklediği Küçükler Atletizm Festivali Bölge seçmeleri Diyarbakır'da gerçekleştirildi.

Türk atletizmine yeni yetenekler kazandırma amacıyla planlanan Turkcell Küçükler Atletizm Festivali  bölge seçmeleri Diyarbakır'da , 29-30 Nisan 2017  gerçekleştirildi.Şanlıurfa'yı temsilen  Şanlıurfa Büyükşehir Belediye spor,Haliliye Belediyespor,Bozova Gençlik spor,Haliliye ve Bozova İlçe karması,Harran Kaymakamlığı spor ve Göbeklitepe spor kulübü katıldı.Dereceye giren sporcularımıza başarılar dileriz. 

 


23 Nisan Bayrak Koşusu yapıldı .

 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında  düzenlenen İlk okul ve Ortaokullar arası 60 metre ,5x80 metre ve 4x100 metre yarışları Gap arena stadında yarışlarla gerçekleştirildi.

 Toplam 160 sporcunun katıldığı yarışlarda 2007-2008 doğumlular 60 metre de ,2005-2006 doğumlular 5x80 metrede ,2003-2004 doğumlu sporcular 4x100 metre dereceye girebilmek için kıyasıya mücadele ettiler.Yarışmalar sonucunda dereceye giren sporculara madalyaları ve kupaları verildi.

2007-2008 60 metre kızlar

1.ZEYNEP SEVİM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE SPOR 10.10
2.MERVE BAYRAKTAR MEHMET AKİF İNAN İLK OLKULU 10.46
3.ÜMMÜGÜLSÜN YILDIZ GAP İLKOKULU 10.66
4.BERFİN FENERCİ GAP İLKOKULU 10.72

2007-2008 doğumlu erkekler

1.MUHAMMED ULUĞ GAP İLKOKULU 09.07 100
2.YUNUS EMRE ŞEKER BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE 09.08 100
3.HÜSEYİN DAL HALİLİY EBELEDİYE SPOR 09.47 100
4.YUSUF TARTAL MEHMET AKİF İNAN İLK OKULU 09.50 100

KÜÇÜK KIZLAR 2005-2006    5 x 80 Metre

 
1.Haliye Belediyespor
2.Şanlıurfa Büyükşehir Belediye spor
3.Viranşehir Ekindöver Orta okulu
4.Halilulrahman Orta okulu
KÜÇÜK ERKEKLER 2005-2006    5 x 80 Metre
1.Şanlıurfa Büyükşehir Belediye spor
2.Haliliye Belediyespor
3.Halilülrahman Orta Okulu
4.Müslüm Gülel Orta Okulu
2003-2004 Yıldız Kızlar
1.Haliliye Belediyespor
2.Şanlıurfa Büyük şehir Belediye spor
3.Halilülrahman Orta okulu
4.Halilülrahman Orta Okulu

2003-2004 Yıldız Erkekler
1.Şanlıurfa Büyük Şehir Belediye spor
2.Küçükhan Orta okulu
3.Şanlıurfa orta okulu
4.Haliliye Belediye spor
Yarışlar sonrası düzenlenen madalya töreninde dereceye giren sporculara madalyalarını Spor Şube müdürü Murat Önen ,Şanlıurfa Atletizm il Temsilcisi Murat Tokucu ve protokol  takdim ederek sporcuları başarılarından dolayı kutladılar.

 



,
Cumhurbaşkanı ERDOĞAN'dan Milli sporcumuz Medine'ye büyük onur

Urfa'nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 97. yılı etkinlikleri kapsamında Şanlıurfa'ya gelen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'dan Şanlıurfa'da  Milli sporcular ve Atletizmde Milli forma giyerek gururumuz olan  Medine Ökte'yi kabul ederek başarılarından dolayı kutlayıp ödüllendirdi.
Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulan sporcular, Erdoğan’ı müsabakalarda kazandıkları madalyalarla karşıladı. 
Birçok yatırımın açılışını gerçekleştirmek ve 11 Nisan meydanında halka hitap etmek üzere kente gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’yi birçok ülkede temsil ederek başarıya imza atan sporcularla sohbet etti.
Sporcuların derecesini Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Keşküş’ten brifing alan Erdoğan, sporculara altın takarak tebrik etti.
Dereceye doymayan sporculardan yeni derecelere imza atmalarını isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.


11 Nisan 11 KM Kutuluş koşusu yapıldı.

Yoğun katılımın olduğu koşu 5 kilometre ve 11 kilometre olmak üzere iki farklı parkurda yapıldı. Parkurlarda dereceye giren sporculara ödülleri verildi.
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin tarafından düzenlenen 97. Kurtuluş yıl dönümü etkinlikleri tüm coşkusuyla sürüyor. 7 Nisan tarihinde başlayan ve birbirinden güzel organizasyonlarla süren etkinliğin üçüncü günkü ayağı Kurtuluş Koşusu ile başladı. Şanlıurfa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün katkılarıyla düzenlenen ve 5 kilometre ile 11 kilometre olmak üzere iki farklı parkuru kapsayan koşuya 300'ün üzerinde sporcu katıldı. Her yaştan vatandaşın bir araya geldiği organizasyonun startını ise Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi verdi.

Koşu öncesi katılımlarından dolayı tüm sporculara teşekkür eden Başkan Çiftçi, "Şanlıurfa için böylesine güzel bir buluşmaya katılan sporcularımızı tebrik ediyorum. Kurtuluş coşkumuz önümüzdeki hafta içinde de tüm coşkusuyla sürecektir" dedi.

Atatürk Bulvarı üzerinde başlayan koşu Abide - Diyarbakır Yol Güzergahı - Karaköprü ve dönüş yolunu kapsadı. Renkli görüntülerin yaşandığı koşunun 5 kilometrelik parkurunda erkeklerde;
Birinci İbrahim Çiçek, ikinci Mustafa Heşe, üçüncü Halil Tekin, dördüncü Yusuf Üzen ve beşinci İbrahim Halil Kandan olurken,
Kadınlarda; Birinci Hayrunisa Canbek, ikinci Medine Ökte, üçüncü Zeynep Demir, dördüncü Nesibe Yıldız ve beşinci Zeynep Güleli oldu.

11 kilometrelik parkurda ise erkeklerde;
Birinci Argachew Assefa, ikinci Kefyalew Deja Buri, üçüncülüğü Veysi Aslan, dördüncü Ömer Alkanoğlu ve beşinci Furkan Kerelti olurken,
Kadınlarda; Birinci Sebahat Akpınar, ikinci Yayla Kılıç, üçüncü Hafize Unaler, dördüncü Ayşe Güngör ve beşinci Gülşen Kılınç oldu.

Şanlıurfa'ya “Atletizm pisti istiyoruz”

Şanlıurfa’da genelde antrenmanlarını Gap Arena stadında yapan atletizmciler dertlimi dertli,çünkü Gap Arena stadyumu yetersiz kalmaya başladışını belirten Şanlıurfa Atletizm il temsilcisi Murat TOKUCU son yıllarda Atletizmde büyük başarılar elde etmeye başladık artık milli sporcular çıkarıyoruz bu başarıların daha fazla artması için Atletizm pisti ve kros parkurunun Şanlıurfa'ya yapılmasını istiyoruz,şöyle çevre illere baktığımızda2.hatta 3'üncü atletizm pistleriyapılırken Şanlıurfa'da birtanebilolmaması bizi derindenüsmektedir.  Atletizm pistine bir an önce kavuşmanın özlemi içindeyiz tüm atletizme gönül verenlerin sesi olarak. . Yıllardır Şanlıurfa'ya atletizm pistinin yapılmasını bekliyoruz” dedi.


Anadolu Yıldızlar Ligi Atletizm yarı final  Müsabakaları Sona Erdi..

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başlatılan Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) Projesi, Türkiye'nin yıldız adaylarını buluşturmaya devam ediyor. Sporun tabana yaygınlaştırılması, daha fazla müsabakanın yapılması, kulüplere ve milli takımlara alt yapı oluşturulması, illerdeki yerel faaliyetler sonucu bir üst gruba katılamayan yetenekli sporcuların spora kazandırılması gibi hedefler doğrultusunda hayata geçirilen ANALİG, atletizm yarı finali 25-26 Mart tarihinde Malatya'da yapıldı yapılan yarışmalara Şanlıurfa'yı  bayanlarda ve erkekler olmak üzere 2 takım ile yarşmalara katıldı.Yarışmanın ilk günü sporcumuz Süleyman Aslan'nın talihsiz bir şekilde sakatlanması bizleri oldukça üzmüştür.Temennimiz en kısa sürede Süleyman Aslan'nın iyileşip aramıza dönmesi.300 metrede yarışan sporcumuz Ali Yıldız 2.olarak Antalya'da yapılacak olan Türkiye finaline katılmaya hak kazanmıştır.2 Gün süren yarışmalar sonucunda Erkek takımımız 6. Bayan takımız ise 5. olarak yarışmaları tamamlamıştırlar.Katılım ve başarılarından dolayı tüm sporcu ve antrenörlerimize teşekkür ederiz.




Geçmiş olsun Süleyman ASLAN

Malatya'da yapılan Analiğ yarışmalarında genç sporcumuz Süleyman Aslan yüksek atlama sırasında düşerek sakatlamış omuzunda kırık meydana gelmiştir.Süleyman'a geçmiş olsun dileklerini sunar bir an önce iyileşip aramıza dönmesini temenni ederiz.


                                     



Anadolu Yıldızlar Liği Yarı finaline Hazırız.

Malatya'da yapılacak olan Anadolu Yıldızlar Atletizm liği yarı finalinde yarışacak olan takımlarımıza ve emek veren anrrenörlerimize başarılar dileriz.

                                       



11 Nisan 11 KM kurtuluş koşusu 9 Nisan 2017 Tarihinde Şanlıurfa'da yapılacaktır.Kayıt: www.sanliurfa.bel.tr ve www.kosuyoruz.biz adresinden online olarak olabilirsiniz.
 

                           

Atletizm Geliştirme Projesi yarışmalarında büyük başarı

Malatya'da yapılan Atletizm Geliştirme Projesi bölge finalinde küçük kızlar 2.,küçük erkekler 2.,yıldız kızlar 2. ve yıldız erkeklerde 1. Olarak Şanlıurfa kafilesi 4/4 yaptı.Ve ayrıca Küçük erkeklerde Ömer Arlak 2. Yıldız Erkeklerde İsmail Yıldız 2. Ve Halil TEKİN Tüm rakiplerini geçerek 1.Olarak , Aydın'da yapılacak olan finale katılmaya hak kazandı.Bu büyük başarıda emek veren sporcularınıza ,Beden Eğitimi öğretmenlerini ve Antrenörleri Tebrik eder başarılarının devamını dilerim.